Můj příběh

#backinthegame

Zpátky ve hře

1.3.2015

Léčení běžné zlomeniny díky nešťastným rozhodnutím několika lidí v mém okolí zabralo více než rok. Díky všem bývalým i současným trenérům, spoluhráčům, fanouškům, kamarádům a především rodině, kteří mi věřili, jsem ale zpět a pomalu se zapojuji do plné přípravy. Držte mi palce ;-)

První sezóna ve vysněné Premier League

1.1.2014

Během prvních šesti měsíců v Aston Ville jsem vstřelil během dvanácti zápasů 4 góly a vše vypadalo nadějně. Ale v lednu 2014 mně spoluhráč při tréninku zlomil holenní a lýtkovou kost a s fotbalem jsem se musel na dlouho rozloučit.

Konec římské mise

1.1.2013

Poslední sezóna za Lazio byla jako na houpačce. Žádný gól v Serii A, ale koruna krále střelců Evropské ligy. Já jsem ale chtěl hrát více a pravidelně. V poslední den přestupového období jsem podepsal čtyřletou smlovu s birminghamskou Aston Villou, která o mě jevila zájem již několik měsíců.

Boj o základní sestavu

1.1.2011

Střelecké úspěchy v přípravných zápasech, Serii A i Evropské lize. Ale pravidelným článkem základní sestavy jsem stále nebyl. Od roku 2011 mi navíc přibyla silná konkurence – Miroslav Klose, skvělý hráč i člověk!

Z Říma do Brescie a zpátky

1.1.2009

Začátky v Itálii byly ještě těžší než v Opavě. K novému prostředí a spoluhráčům se přidal i cizí jazyk. V „A“ týmu jsem nastupoval spíše sporadicky. Hostování v druholigové Brescii jsem proto přivítal. Po úspěšném roce jsem se stěhoval zpět do Říma.

Nový impuls z Itálie

1.8.2008

S nabídkou pětileté smlouvy přišlo italské Lazio Řím a já jsem čelil nejdůležitějšímu rozhodnutí svého života. Chtěl jsem dokázat, že na to mám, a s přestupem jsem nakonec souhlasil.

Pozvánka do nároďáku

1.1.2008

V opavském dresu jsem se během necelých dvou sezón trefil celkem devatenáctkrát a vysloužil si pozvánku do národního týmu své věkové kategorie. Sny se plnily na počkání a já jsem začal věřit, že bych se fotbalem jednou mohl živit.

Z obránce útočníkem

1.3.2007

Trenér „A“ mužstva Jiří Neček mě povolal na trénink. O tři dny později jsem nastoupil k prvnímu utkání v dospělé kategorii. Navíc jako útočník. A vstřelil jsem svůj premiérový gól za muže.

Období velkých změn

1.3.2002

Přestoupil jsem do Opavy. Nové město, nová škola, noví spolužáci a noví spoluhráči. Fotbalu jsem podřídil úplně všechno. Prošel jsem všemi mládežnickými kategoriemi až do staršího dorostu.

Z vesnice do “velkého” fotbalu

6.1.2002

Vše začalo přátelským duelem proti Slezskému FC Opava. Přestože jsme prohráli 20:0, zaujal jsem tehdejšího trenéra opavských žáčků Jaromíra Chmela. Začala nová kapitola mého života.

První kroky po fotbalovém trávníku

7.1.1995

K fotbalu mě v šesti letech přivedl nejlepší kamarád z dětství. Začínal jsem na hřišti v rodných Brumovicích. Fotbalem jsem byl doslova posedlý!

Narodil jsem se…

30.5.1989

Mým rodným městem je Opava. Ale celé svě dětství i dospívání jsem vyrůstal v nedalekých Brumovicích.

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide